Podłoże do storczyków Westland 4L Zobacz większe

Podłoże do storczyków Westland 4L

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!

7,99 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Podłoże do storczyków Westland jest najlepszą mieszanką kory sosnowej oraz granulek Seramis dostosowana do tej grupy roślin. Podłoże dzięki swojej luźnej i porowatej strukturze daje rośliną swobodny przepływ powietrza w glebie, a Seramis odpowiednio dostosowuje wilgoć do storczyka, co idealnie wpływa na zdrowy rozwój korzeni a także obfite kwitnienie rośliny.

JAK DZIAŁA SERAMIS?

Seramis są to granule palonej, naturalnej gliny o bardzo porowatej strukturze.Podczas podlewania granule wchłaniają wodę i składniki pokarmowe w niej zawarte.Uwalniają wodę, kiedy podłoże zaczyna wysychać.

SADZENIE I PRZESADZANIE:

– Przygotuj odpowiednią doniczkę z wystarczającą przestrzenią dla korzeni.– Wypełnij jedną trzecią doniczki podłożem do storczyków. Umieść roślinę w doniczce i bardzo ostrożnie rozłóż korzenie. Delikatnie przytrzymaj storczyk za łodygę i wypełnij przestrzeń wokół korzeni nowym podłożem. Postukaj w doniczkę od dołu aby zagęścić podłoże – nie ubijaj podłoża od góry. Storczyki mogą wymagać podpory.– Przesadzaj po przekwitnięciu lub gdy pojawią się nowe przyrosty i nowe korzenie.– Usuń stare i uschnięte korzenie, ale zostaw podłoże, które jest przyczepione do zdrowych, mięsistych korzeni. Kilka korzeni może wystawiać poza doniczkę. Przesadź roślinę wówczas, gdy wzrost nowych korzeni będzie ograniczony.

PRZECHOWYWANIE I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:

Najlepiej przechowywać w suchym, mrozoodpornym miejscu, z dala od środków chwastobójczych i innych ogrodniczych substancji chemicznych. Po częściowym zużyciu bardzo szczelnie zamknąć opakowanie. Stosować w dobrze wentylowanych poniszczeniach, unikać wdychania pyłu. W trakcie prac ogrodniczych należy używać rękawic ochronnych. Po zakończeniu prac umyć ręce.

Opinie

Napisz opinię

Podłoże do storczyków Westland 4L

Podłoże do storczyków Westland 4L