Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Na prawidłowy przebieg fermentacji mlekowej wpływają inokulanty, czyli mikrobiologiczne dodatki znane również jako zakiszacze. Przyspieszają one proces, ale nie sprawiają, że składniki pokarmowe po drodze giną. Wręcz przeciwnie – poprawiają ich wartości odżywcze, a przy okazji wstrzymują powstawanie amoniaku. Sprawiają także, że drożdże i pleśń przestają się rozwijać. To bardzo ważne w przypadku kiszonek, których używa się w żywieniu bydła. Prawidłowe przygotowywanie takiej paszy umożliwia zachowanie zdrowia wśród zwierząt. Sprawdź ofertę Centrum Hurtowego Pasz i wybierz najlepsze produkty!

Zakiszacze

Jakie korzyści wynikają ze stosowania zakiszaczy?

Dzięki stosowaniu zakiszaczy do kiszonek można przyspieszyć znacząco cykl, co pozwala zaoszczędzić czas, jak i pieniądze. Na finanse wpływa przede wszystkim fakt, że produkt nie jest drogi, a dodatkowo utrwala żywność na tyle dobrze, że się nie psuje, co z kolei nie powoduje dużych strat. Te niesamowite środki sprawiają, że pożywienie staje się łatwiej przyswajalne (to wszystko dzięki wytwarzanym w trakcie enzymom). Zapewniają także większą stabilność po otwarciu wyrobu, dzięki konserwacji, przez co ich przechowywanie jest zdecydowanie łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Do czego można stosować inokulanty?

Można je stosować w przypadku różnych roślin, czyli np.:

  • traw,
  • lucerny,
  • koniczyny,
  • roślin strączkowatych,
  • kukurydzy,
  • żyta.

Bardzo ważny z punktu widzenia gospodarza, jest fakt, że inokulanty są bardzo wydajne, a więc starczają na długi czas i zapewniają dużą ilość pożywienia dla bydła. Poza tym ich stosowanie obniża koszty suplementacji białkowej.

Zakiszacze do kiszonek dostępne w naszej ofercie

W Centrum Hurtowym Pasz znajdziesz tylko zakiszacze do kiszonek wysokiej jakości. Każdy produkt przeznaczony jest do innego rodzaju pokarmu, dlatego warto bliżej przyjrzeć się ofercie. Udostępniamy także różne ich pojemności. Koniecznie sprawdź nasze propozycje w sklepie internetowym!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium