Produkt dnia
Alpaka Omega 3, 20kg pasza dla alpak
Alpaka Omega 3, 20kg pasza dla alpak

90,72 zł

szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Sposób na śnieg i lód 0
Sposób na śnieg i lód


 

 

Zima to czas w którym każdy z nas boryka się z dylematem jak pozbyć się śniegu i lodu z naszych chodników, schodów, podjazdów, parkingów itp.

Pomocnych w tym jest wiele produktów, które przedstawimy poniżej.

 

Piasek

Piasek jest stosowany jako środek do walki z oblodzeniem - jednak jego głównym celem nie jest rozpuszczanie lodu i śniegu, ale zmniejszenie możliwości poślizgnięcia się na chodniku lub drodze. Piasek sypie się też bardzo często na wzniesieniach, aby samochodom łatwiej było podjechać. Zaletą piasku jest to, że można go stosować w przypadku wystąpienia znacznie niższych temperatur. Jest mniej szkodliwy dla środowiska niż sól drogowa, niestety jego skuteczność jest znacznie mniejsza. Drogi posypywane piaskiem w zimie na początku wiosny powinny być zamiatane. W przeciwnym razie tuż przy krawężnikach będą gromadzić się duże ilości piasku.

 

Sól drogowa

Sól to jeden z najbardziej skutecznych a przy tym jeden z najtańszych środków, który pozwala rozpuścić i rozmrozić pokrywę lodową bądź śnieżną, zwalczając śliskość zimowej nawierzchni. Jest to specjalna sól gruboziarnista dzięki czemu wolniej się rozpuszcza i dłużej działa. Działa do około -6°C.

 

Chlorek Magnezu (MgCl2)

Produkt ten jest bardzo popularny w walce ze śniegiem i lodem. Bardzo dobrze sprawdza się w temperaturze do -45°C, nie niszczy posypanej powierzchni oraz jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Chlorek magnezu dzięki temu, że wytwarza ciepło powoduje, roztapianie śniegu i lodu w naturalny sposób jednocześnie zabezpieczając  powierzchnię przed ponownym oblodzeniem. Eliminuje również błoto pośniegowe i nie zostawia nalotu na posypanej powierzchni. Jest dużo bardziej wydajniejszy od soli drogowej - wystarczy 1 garść na 1m².

 

Chlorek Wapnia (CaCl2)

Chlorek wapnia działa na takich samych zasadach jak chlorek magnezu. Podstawową różnicą jest to, że chlorek wapnia działa w temperaturze do: -32°C. Chlorek wapnia absorbuje wilgoć z zewnątrz, dzięki czemu proces roztapiania odbywa się szybciej. Również nie niszczy nawierzchni i jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i zieleni.

 

Podsumowując:

Sól oraz piasek doskonale sprawdzą się dla użytkowników bez większych wymagań, chcących zoptymalizować koszty. Chlorkami na pewno zainteresują się użytkownicy, którzy chcą zadbać o swoje trawniki, kostkę brukową czy też elementy metalowe, które mogą ulec korozji oraz Ci którzy posiadają zwierzęta.

 

 

 Piasek kwarcowy  Sól drogowa  Chlorek magnezu
     

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl